خبرنگاران مدیر مس سرچشمه: پنج هزار میلیارد تومان به بومی سازی اختصاص دادیم

به گزارش سفر به آنتالیا، کرمان - خبرنگاران - مدیر مجتمع مس سرچشمه گفت: می توانیم با وجود ظرفیت های کشور نسبت به تامین قطعات به مبلغ پنج هزار میلیارد تومان در شرکت مس اقدام کنیم که این امر با فعال سازی قطعه سازان و صنایع خرد در جهش تولید و اشتغال استان کرمان موثر است.

خبرنگاران مدیر مس سرچشمه: پنج هزار میلیارد تومان به بومی سازی اختصاص دادیم

به گزارش خبرنگاران، حسین احمدی عصر پنجشنبه در آیین گشایش نمایشگاه نهضت تولید، داخلی سازی و بومی سازی کرمان افزود: بسیاری شرکت ها در این زمینه اقدامات موثری داشتند درحالی که با توجه به الزامات باید تمامی شرکت ها به حوزه مهندسی معکوس ورود کنند.

وی با بیان اینکه در بدو ورود، تمامی مدیران شرکت مس به حوزه بومی سازی متعهد بودند گفت: با توجه به تحریم ها، آزادسازی قیمت ها و اینکه در بودجه سال آینده نرخ انرژی رشد دارد، تمامی شرکت های داخلی مجبور به انجام تولید قطعات و ملزومات داخلی شدند.

مدیر مجتمع مس سرچشمه با بیان اینکه با توجه به هزینه لجستیک در آینده باید شرکت ها اقدام به تولید ملزومات خود کنند گفت: شرکت مس در کرمان سالانه یکهزار و 500 میلیارد تومان در حوزه تولید و داخلی سازی هزینه می کند که نقشی چشمگیر در حوزه اشتغالزایی و تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی دارد.

وی ادامه داد: همچنین شرکت مس در منطقه استان کرمان 700 میلیون یورو و بیش از پنج هزار میلیارد تومان پروژه جاری دارد.

احمدی افزود: شرکت ها تامین مواد اولیه و قطعات را به صورت الزام و تکلیف می دانند اما اگر بتوانیم تکنولوژی مواد اولیه و حمایت دستگاه ها را پشت سر تولید داشته باشیم، نیازی به الزام حکومتی نخواهیم داشت و بحث های کیفیتی دنبال می شود.

وی تاکید کرد: شرکت های بزرگ در صورتی که همپای تولیدکنندگان و قطعه سازان باشند، قطعا اولویت تامین داخل استان به صورت مطلوب اجرا می شود.

مدیر مجتمع مس سرچشمه افزود: شرکت مس آمادگی کاملی برای بومی سازی و خدمات دارد و در این زمینه قراردادهای جاری داریم که ظرفیت استان را پوشش می دهیم لذا در این خصوص دست تولیدکنندگان را در حوزه تامین قطعات و نیازهای شرکت مس به گرمی می فشاریم.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1573

به "خبرنگاران مدیر مس سرچشمه: پنج هزار میلیارد تومان به بومی سازی اختصاص دادیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مدیر مس سرچشمه: پنج هزار میلیارد تومان به بومی سازی اختصاص دادیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید