حمایت ویژه نظام بانکی از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا

به گزارش سفر به آنتالیا، مدیرعامل بانک ملی گفت: برای یاری رسانی به کسب و کارهای ضعیف، در دو مرحله بنا بر مصوبه هیات وزیران، مبالغ یک و دو میلیون تومان توسط بانک ها پرداخت شد.

حمایت ویژه نظام بانکی از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، محمدرضا حسین زاده مدیرعامل بانک ملی در تبادل نظر با خبرنگار ایبِنا گفت: شبکه بانکی در دوران کرونا، کوشش خیلی چشم گیری داشت. در هفته ها و ماه های اول شیوع کرونا، بسیاری از همکاران بنده در شعب بانکی در حالت ارائه خدمت و سرویس به مردم بودند. این در حالی است که بسیاری از کسب و کارها تعطیل بودند.

به همین دلیل تعداد تلفات کرونایی شبکه بانکی تقریبا به اندازه شبکه بهداشت و درمان کشور هست. بنابراین شبکه بانکی در این شرایط پای کار بودند.

همچنین برای یاری رسانی به کسب و کارهای ضعیفی که تعطیل شده بودند و یا دستفروش بودند، در دو مرحله بنابر مصوبه هیات محترم وزیران، مبالغ یک و دو میلیون تومان را بانک ها پرداخت کردند.

حسین زاده در ادامه گفت: جدا از این، کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا طریق صنوف مربوطه به شعب بانکی معرفی شدند و شبکه بانکی برای تقویت آنها و مخصوصا کسب و کارهایی که به حفظ کارگرانشان اقدام نموده بودند، تسهیلات پرداخت کردند و این فرایند همچنان ادامه دارد. همچنین در دوران کرونا اقساط بانکی استمهال شد و شبکه بانکی به بازپرداخت اقساط مهلت ویژه سه تا چهار ماهه داد و بعدا هم یک دوره تجدید شد، لذا هر کاری که شبکه بانکی از دستشان بر می آمد را انجام دادند.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1535

به "حمایت ویژه نظام بانکی از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت ویژه نظام بانکی از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید