حمایت ویژه شهرداری تهران از زیست بوم نوآوری شهری

به گزارش سفر به آنتالیا، مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران در توئیتی از ابلاغیه شهردار تهران مبنی بر حمایت ویژه از زیست بوم نوآوری شهری در پایتخت با توجه به تاثیرات منفی شیوع بیماری کرونا بر فعالیت های مالی، اطلاع داد.

حمایت ویژه شهرداری تهران از زیست بوم نوآوری شهری

به گزارش گروه اجتماعی سفر به آنتالیا، محمد فرجوددر توئیتر خود نوشت: با پیشنهاد مرکز ⁧ تهران هوشمند ⁩ و دستور ⁧ شهردار تهران ⁩، حمایت ویژه شهرداری از بازیگران زیست بوم نوآوری در شرایط شیوع کرونا اعلام شد. تسهیل استقرار کسب و کارهای نوآور و تعویق اجرای بعضی احکام صادره، محورهای اصلی این ابلاغیه هستند.

متن کامل ابلاغیه دکتر پیروز حناچی، شهردار تهران خطاب به مدیران ارشد شهری به توضیح ذیل است:

با توجه به تاثیر منفی شیوع ویروس کرونا بر فعالیت های مالی به خصوص کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان و با عنایت به اینکه لایحه راهنمایی و حمایت از زیست بوم نوآوری شهری که در مراحل نهایی تهیه و تصویب قرار گرفته است، مقتضی است شهرداران مناطق در حدود متعارف و منطقی از این گونه کسب و کارها حمایت کنند؛ بنابراین کلیه شرکت ها و موسسات دانش بنیان و خلاق مورد تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شتاب دهنده ها، شرکت های استارتاپ و نوپا دارای مجوز از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تا زمان تصویب لایحه فوق در شورای سلامی شهر تهران مجاز به استقرار در اماکن با کاربری مسکونی و بهره مندی از تسهیلات بند 24 ماده 55 قانون شهرداری ها به شرط عدم ایجاد مزاحمت برای سایر ساکنین مستقر در ساختمان می باشند. همچنین در صورتی که منشا صدور آرای احکام، ایجاد مزاحمت برای ساکنین ساختمان های مسکونی و مجاورین و همسایگان آنها نبوده و از این حیث شاکی خصوصی وجود نداشته باشد، شرکت ها و موسسات یاد شده مجازند تا زمان انتها شرایط بحرانی حداکثر به مدت سه ماه به فعالیت خود ادامه دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 923

به "حمایت ویژه شهرداری تهران از زیست بوم نوآوری شهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت ویژه شهرداری تهران از زیست بوم نوآوری شهری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید