تشدید نظارت بر مراکز معاینه فنی خودرو های سنگین

به گزارش سفر به آنتالیا، نظارت و کنترل بر عملکرد مراکز معاینه فنی خودرو های سنگین مازندران سال جاری تشدید می گردد.

تشدید نظارت بر مراکز معاینه فنی خودرو های سنگین

به گزارش خبرنگار از ،ناهید شهرامی نیا رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت: نظارت و کنترل بر عملکرد مراکز معاینه فنی خودرو های سنگین مازندران بر اساس برنامه ریزی انجام شده سال جاری تشدید می شود.

او اضافه کرد: به منظور نظارت بهینه بر عملکرد مراکز، این اداره کل ضمن انجام بازدید های سرزده و دوره ای از این مراکز به صورت مستمر اقدام به پایش سامانه مراکز معاینه فنی سنگین نموده و در صورت مشاهده نواقص و تخلفات احتمالی، مطابق مقررات اقدام می نماید.

شهرامی نیا گفت: 72 هزار و 113 خودرو پارسال به مراکز معاینه فنی سنگین مراجعه نموده که این رقم در مقایسه با سال 98، به میزان 10 درصد افزایش داشته است.

او اضافه کرد: 17 هزار و 530 دستگاه خودروی سنگین معادل 24 درصد مراجعات به علت نقص در سیستم فنی مردود شده و گواهی معاینه فنی برای آن ها صادر نگردیده است.

شهرامی نیا با اشاره به این مطلب که مازندران دارای 6 مرکز معاینه فنی خودرو های سنگین و نیمه سنگین فعال می باشد، گفت: به منظور ارتقای ایمنی تردد جاده ای و کاهش میزان آلودگی هوا، این مراکز زیر نظر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تاسیس و راه اندازی شده اند تا به صورت مکانیزه و بدون دخالت کاربر، نسبت به کنترل فنی خودرو های سنگین اقدام و برای آن دسته از خودرو هایی که فاقد نقص فنی می باشند برگه معاینه فنی صادر شود.

او اضافه کرد: در این مراکز علاوه بر بازدید های ظاهری شامل کیفیت آج لاستیک ها، شیشه ها و آینه ها، چراغ ها، کمربند ایمنی، کپسول آتش نشانی، باک ها، درب ها و موارد ایمنی داخل خودرو، آزمون های مکانیزه شامل تست ترمز، لغزش جانبی چرخ ها، تست آلاینده ها، کیلومتر شمار و تست نور صورت می پذیرد.

شهرامی نیا گفت: با توجه به ارتباط سامانه معاینه فنی با سامانه صدور بارنامه و صورت شرایط، خودرو هایی که فاقد معاینه فنی باشند، قادر به دریافت بارنامه جهت حمل بار و صورت شرایط جهت نقل و انتقال مسافر در محور های مواصلاتی نخواهند بود.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران اضافه کرد: 3013 دستگاه خودروی سنگین و نیمه سنگین نوروز سال جاری به مراکز استان مراجعه نموده که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه پارسال، 58 درصد افزایش داشته است.

س

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1612

به "تشدید نظارت بر مراکز معاینه فنی خودرو های سنگین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید نظارت بر مراکز معاینه فنی خودرو های سنگین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید