ترامپ؛ از بهانه آتش بس برای لغو مذاکره با طالبان تا تکرار کشتن 10میلیون نفر در افغانستان

رئیس جمهور آمریکا در حالی که به عدم ثبات مشهور است بار دیگر سخنانش درباره توانایی در کشتن 10میلیون نفر در افغانستان را تکرار کرد و گفت که مذاکره با طالبان را به دلیل عدم اعلام آتش بس از سوی این گروه لغو کرده است.

ترامپ؛ از بهانه آتش بس برای لغو مذاکره با طالبان تا تکرار کشتن 10میلیون نفر در افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری در پاسخ به پرسشی درباره روند صلح افغانستان پس از شکست گفت وگوها با طالبان گفت که در فکر دیدار با سران این گروه بوده اما به دلیل عدم اعلام آتش بس توسط طالبان گفت وگوها و دیدار را لغو کرده است.

وی افزود: با خود گفتم اگر آنها نمی توانند آتش بس کنند چرا خودمان را به زحمت بیندازیم.

رئیس جمهور آمریکا همچنین بار دیگر تکرار کرد که به سرعت جنگ 19ساله در افغانستان را پایان دهد، اما این شامل کشتن ده ها میلیون نفر مردم خواهد شد.

ترامپ شرح داد: در افغانستان اگر می خواستیم یک روش ویژه از جنگ را انجام دهیم، خیلی سریع پیروز می شدیم، اما ده میلیون نفر کشته می شدند و فکر می کنم این کار غیرضروری است.

وی با اشاره به حمله طالبان به گرین ویلیج کابل که سبب کشته شدن یک نظامی آمریکایی و 11 نفر دیگر شد نیز گفت: این گروه می خواست با این اقدام قدرت نمایی کند اما وقتی من این خبر را شنیدم گفتم که دیگر نمی خواهم با آن ها توافق کنم.

رئیس جمهور آمریکا درباره تشدید حملات طالبان نیز ادامه داد: این گروه اکنون می گوید که با این اقدام اشتباه بزرگی مرتکب شده است.

ترامپ در حالی دلیل لغو مذاکرات با طالبان را کشته شدن یک نظامی آمریکایی در حمله طالبان گفت که دو طرف در جریان مذاکرات برای آتش بس توافقی نکرده بودند و آمریکا نیز برای فشار آوردن به طالبان حملات را علیه این گروه افزایش داده بود همچنین در سالهای اخیر دهها آمریکایی در درگیری ها و انفجارها کشته شده اند.

چندی پیش دفتر ژورنالیسم پژوهشی گزارش داد که پیش از توقف گفت وگوهای آمریکا و طالبان جنگنده های آمریکایی حملات خود را در افغانستان 50 درصد افزایش داده بودند.

از سوی دیگر، شیر محمد عباس استانکزی رئیس تیم مذاکره کننده طالبان در سفر مسکو به راشاتودی گفت که جنگ توسط آمریکا بر این گروه تحمیل شده و طالبان مجبور است تا مقابل اِشغال خارجی از خود دفاع کند.

استانکزی اظهارداشت: جنگ به ما تحمیل شده است و این نیروهای آمریکایی هستند که در افغانستان حضور دارند.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 4 آبان 1398 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 393

به "ترامپ؛ از بهانه آتش بس برای لغو مذاکره با طالبان تا تکرار کشتن 10میلیون نفر در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ؛ از بهانه آتش بس برای لغو مذاکره با طالبان تا تکرار کشتن 10میلیون نفر در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید