تاکید عراق بر ادامه همکاری امنیتی با روسیه، سوریه و ایران در مبارزه با تروریسم

به گزارش سفر به آنتالیا، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق تاکید نمود که کشورهای عراق، ایران، روسیه و سوریه به تبادل اطلاعات برای مبارزه با تروریسم در قالب کمیته چهارجانبه ادامه می دهند.

تاکید عراق بر ادامه همکاری امنیتی با روسیه، سوریه و ایران در مبارزه با تروریسم

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) تاکید نمود که کمیته امنیتی چهارجانبه متشکل از روسیه، سوریه و ایران به شکلی فعال و موثر به نقش مشترک خود در تبادل اطلاعات علیه تروریسم ادامه می دهند.

به گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، تحسین الخفاجی سخنگوی فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق گفت: افسران سه کشور روسیه، ایران و سوریه در حال حاضر در کنار افسران عراقی در مرکز چهارجانبه حضور دارند و کار این مرکز نقش بزرگی در تامین اطلاعات بسیاری علیه گروه های تروریستی دارد.

وی اضافه نمود: ما معتقدیم که نقش این مرکز در تبادل اطلاعات طی هماهنگی بین نیروهای امنیتی با سه کشور روسیه، سوریه و ایران ادامه دارد.

مرکز هماهنگی کوشش ها برای مبارزه با تروریسم، با تبادل اطلاعات بین عراق، روسیه، سوریه و ایران در سپتامبر 2015 (1394) تشکیل شد، یعنی یک سال پس از آنکه داعش کنترل مناطق گسترده ای از شمال و غرب این کشور را تحت کنترل خود گرفت.

مأموریت این کمیته به میزبانی بغداد، جمع آوری و تبادل اطلاعات در زمینه مبارزه با گروهک تروریستی داعش، تجزیه و تحلیل اطلاعات در خصوص شرایط فعلی منطقه خاورمیانه برای یاری به جنگ علیه تروریسم و تحویل فوری اطلاعات به روسای ستاد کشورهای ذیربط است.

آخرین مناطقی از خاک عراق که از چنگ تروریسم آزاد شده اند، در مرز بین المللی این کشور با سوریه در صحرای الانبار است که تقریباً 25 درصد از اراضی عراق را تشکیل می دهد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1663

به "تاکید عراق بر ادامه همکاری امنیتی با روسیه، سوریه و ایران در مبارزه با تروریسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید عراق بر ادامه همکاری امنیتی با روسیه، سوریه و ایران در مبارزه با تروریسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید