بلومبرگ: دونالد ترامپ صبح چهارشنبه با ایرفورس وان به فلوریدا می رود

به گزارش سفر به آنتالیا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا 8 صبح چهارشنبه 20 ژانویه، آخرین روز کاری خود، برای حضور در مراسم خداحافظی، کاخ سفید را به مقصد پایگاه اندروز در مریلند ترک می کند و از آنجا با ایرفورس وان، هواپیمای ویژه رئیس جمهور ایالات متحده، راهی فلوریدا خواهد شد. او قبل از ترک کاخ سفید حدود 100 نفر را عفو خواهد کرد.

بلومبرگ: دونالد ترامپ صبح چهارشنبه با ایرفورس وان به فلوریدا می رود

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایندیپندنت، ترامپ از مدت ها قبل اعلام کرده بود که در مراسم تحلیف جو بایدن که 12 ظهر همین روز به وقت واشنگتن انجام می شود، شرکت نخواهد کرد. تا پیش از آشوب ها در کنگره آمریکا، موضوع برگزاری مراسم تحلیف دوم برای ترامپ به موازات تحلیف بایدن یا برپایی یک راهپیمایی اعتراضی مطرح بود، اما اکنون به نظر می رسد او تنها قصد دارد در مراسم خداحافظی برنامه ریزی شده شرکت کند.

خبرگزاری بلومبرگ که نسخه ای از دعوتنامه این مراسم را مشاهده کرده، می نویسد: مراسم برای 8 صبح در پایگاه اندروز در خارج از پایتخت برنامه ریزی شده است. ترامپ سپس با ایرفورس وان به فلوریدا می رود. مقامات سابق و حامیان دیگر ترامپ ساعت 7:15 دقیقه صبح در محل حاضر خواهند بود. مهمانان می توانند پنج همراه داشته باشند و از آنها خواسته شده با توجه به همه گیری کووید-19 از ماسک استفاده کنند.

ترامپ نخستین رئیس جمهور زنده آمریکا است که در یک قرن اخیر از شرکت در مراسم تحلیف جانشین خود پرهیز می کند. ظهر چهارشنبه، در زمانی که بایدن در حال ادای سوگند به عنوان چهل وششمین رئیس جمهوری آمریکا است، دونالد ترامپ در اقامتگاه تفریحی خود در مارالاگو خواهد بود.

سخنگوی کاخ سفید از اظهار نظر در این زمینه خودداری کرده است. اما گزارش بلومبرگ حاکی از آن است که دستیاران کاخ سفید در زمان خروج ترامپ از کاخ سفید با هلی کوپتر حضور خواهند داشت، زیرا تدابیر امنیتی شدیدی که برای برگزاری مراسم تحلیف به کار گرفته شده، امکان حضور مهمانان خارجی را بسیار سخت می کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1469

به "بلومبرگ: دونالد ترامپ صبح چهارشنبه با ایرفورس وان به فلوریدا می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلومبرگ: دونالد ترامپ صبح چهارشنبه با ایرفورس وان به فلوریدا می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید