برای امدادرسانی به سیل زدگان استان کم نگذاشته ایم

به گزارش سفر به آنتالیا، استاندار خراسان شمالی تاکید نمود: امدادگران برای امدادرسانی به سیل زدگان این استان به هیچ وجه کم نگذاشته اند.

برای امدادرسانی به سیل زدگان استان کم نگذاشته ایم

محمدعلی شجاعی در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده استان در گفت وگو با خبرنگار سفر به آنتالیا، منطقه خراسان شمالی، گفت: قبل از وقوع سیل یکی از مهمترین اقداماتی که صورت گرفته، رهاسازی بخشی از آب سد شیرین دره طی 15 تا 20 روز گذشته بوده است.

وی اضافه نمود: این امر مهم سبب شد تا مجبور نشویم در حال حاضر بخشی از آب این سد را در این برهه زمانی تخلیه کنیم.

شجاعی با اشاره به این که سیل حدود 400 میلیارد تومان به زیرساخت ها، منازل مسکونی و حوزه کشاورزی این استان خسارت وارد نموده است، ادامه داد: در بحث حوادث غیرمترقبه اعتبارات ملی به این استان اختصاص یافته است که بخشی از این اعتبارات برای امدادرسانی استفاده می گردد.

وی در پاسخ به این سوال که حجم زیادی از خسارت های واردشده به این استان به علت کمبود عملیات آبخیزداری و اعتبارات اندک اختصاص یافته به این حوزه بوده است؟ اظهار کرد: قرار بر این شده است تا برنامه جامعی در این راستا تا اردیبهشت ارائه گردد و طبق این برنامه اعتبارات لازم اختصاص خواهد یافت.

نماینده عالی دولت در استان در مورد سایت های اسکان عشایری که دچار آسیب شده بودند نیز اعلام کرد: در مکان هایی که این سایت ها به درستی جانمایی شده اند، خسارت چندانی به عشایر وارد نشده است اما به آنها که به درستی جانمایی نشده بودند خسارت وارد شده بود.

وی توضیح داد: قرار بر این شده است تا آنالیز های لازم صورت گیرد که کدام یک از سایت ها در جهت سیلاب قرار دارند که بعد از آن امر جابه جایی آنها صورت گیرد چراکه ادامه سرمایه گذاری در آنجا صحیح نیست.

شجاعی اعلام کرد: در حال حاضر مهمترین چالش ناشی از بروز سیلاب در این استان، بحث زیرساختی است که سبب شده تا راه های مواصلاتی چندین روستا به یکدیگر قطع شوند.

نجات، مدیرکل هلال احمر خراسان شمالی نیز در گفت وگو با سفر به آنتالیا از توزیع دو تن آرد در میان نانوایی هایی که روستاهای آنها دچار آسیب شده است اطلاع داد و گفت: مقداری از این آرد توزیع شده و مابقی نیز در حال توزیع است.

وی با بیان این که بسته های غذایی میان 54 روستای متأثر از خسارت های سیلاب توزیع شده است، اضافه نمود: این بسته های غذایی از 72 ساعت تا یک ماه در میان خانواده های آسیب دیده در روستاهایی که راه های مواصلاتی آنها قطع شده، توزیع خواهد شد.

نجات ادامه داد: علاوه بر آن تاکنون 255 تخته چادر در میان سیل زدگان توزیع شده است.

یوسفی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی نیز در گفت وگو با سفر به آنتالیا گفت: سیل به 156 هکتار از زمین های زراعی و 18 هکتار از باغات خسارت وارد کرد و موجب تلف شدن 465 رأس دام سبک و شش رأس دام سنگین شد.

وی اضافه نمود: علاوه بر آن به 50 تن علوفه دامی خسارت وارد شد، 195 واحد دامی تخریب و به 200 کیلومتر راه بین اراضی کشاورزی خسارت وارد شد.

به گفته یوسفی به طور کلی 1.6 میلیارد تومان به بخش کشاورزی بر اثر جاری شدن سیل خسارت وارد شد.

محمدی مدیر کل بنیاد مسکن خراسان شمالی نیز در گفت وگو با سفر به آنتالیا گفت: سیل به یک هزار و 456 باب واحد مسکونی خسارت هایی را وارد کرد.

به گفته وی بیشتر منازل آسیب دیده، خانه های خشتی، گلی و فرسوده بوده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 166

به "برای امدادرسانی به سیل زدگان استان کم نگذاشته ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای امدادرسانی به سیل زدگان استان کم نگذاشته ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید