انصارالله: عربستان سعودی سریعا در اهداف خود از حمله به یمن تجدیدنظر کند

به گزارش سفر به آنتالیا، سخنگوی انصارالله یمن ضمن تبریک موفقیت عملیات نظامی ارتش این کشور در عمق خاک عربستان سعودی، از این کشور خواست فوراً جنگ علیه یمن را متوقف کند.

انصارالله: عربستان سعودی سریعا در اهداف خود از حمله به یمن تجدیدنظر کند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد عبدالسلام، سخنگوی جنبش انصارالله یمن و رئیس هیأت دولت نجات ملی این کشور در مذاکرات، موفقیت عملیات نیروهای یمن در عمق عربستان سعودی را تبریک گفت و به این کشور هشدار داد.

سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن ساعتی پیش، از انجام عملیات نظامی بزرگ این کشور در منطقه نجران عربستان (جنوب غربی) موسوم به نصرُ مِنَ الله اطلاع داد. به گفته وی، در این عملیات که از نوع عملیات فریب بوده، سه تیپ ارتش سعودی در کمین نیروهای یمن افتاده و بعد از محاصره، شمار زیادی از آن ها به اسارت درآمده اند.

سخنگوی انصارالله یمن در خصوص این عملیات گفت که عملیات نیروهای یمنی در منطقه نجران، بزرگترین عملیات از شروع جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن (ابتدای سال 94) بوده است و این ائتلاف در کوتاه ترین زمان، متحمل خسارت سنگینی شده است.

او گفت که در بین اسرای نظامی، صدها نظامی سعودی از جمله افسر وجود دارد و عملیات به گونه ای بوده که آن ها فرصت فرار پیدا نکرده اند.

عبدالسلام اضافه نمود، عربستان سعودی برای اینکه در مناطق مرزی با یمن دستاوردی داشته باشد، دست به اجرای نقشه های نظامی زد ولی عملیات مذکور، نتیجه معکوسی برای سعودی ها داشته است.

سخنگوی انصارالله یمن، عملیات نصر من الله را شکست نظامی بی سابقه دانست که در نتیجه آن باید ائتلاف سعودی هرچه سریعتر در خصوص اهداف خود از جنگ علیه یمن بازنگری کند.

او با بیان اینکه عربستان سعودی سعی دارد این شکست خود را پنهان کند، گفت: مقامات جنایتکار سعودی واقعیت و ویژگی های ایمانی و اخلاقی مردم ما را نادیده می گیرند؛ ویژگی هایی که آن ها را به رغم تجهیزات نظامی و انحطاط اخلاقی و سیاسی دشمن، برتر از متجاوزان قرار داده است.

سخنگوی انصارالله یمن در خاتمه تأکید کرد که عملیات نظامی این کشور در عمق خاک سعودی، حاوی پیغام نظامی به متجاوزان و اشغالگران است و آن اینکه شکست آن ها حتمی بوده و هر وجب از خاک یمن که اشغال شده است، به خواست خداوند آزاد خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 431

به "انصارالله: عربستان سعودی سریعا در اهداف خود از حمله به یمن تجدیدنظر کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصارالله: عربستان سعودی سریعا در اهداف خود از حمله به یمن تجدیدنظر کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید