اقدامات کشورهای مختلف در پی افزایش مجدد شیوع کرونا

به گزارش سفر به آنتالیا، در حالی که کرونا در دنیا یکه تازی نموده و هم چنان قربانی می گیرد، بعضی از کشورها پس از مهار شیوع اولیه این ویروس با افزایش مجدد مبتلایان روبرو شده و ترس از موج دوم این بیماری در آن ها احساس می گردد.

اقدامات کشورهای مختلف در پی افزایش مجدد شیوع کرونا

به گزارش سفر به آنتالیا، از شیوع پراکنده کرونا در چین گرفته تا 1500 نفری که تنها در یک مکان در آلمان به کرونا مبتلا شده اند، نگرانی ها را بابت موج دوم کرونا تشدید نموده است.

برخی از کشورها مانند چین و کره جنوبی که مهار پیروزیت آمیز بیماری کووید-19 را اعلام نموده بودند اکنون وقوع موج دوم این بیماری را تایید نموده اند.

در ادامه اقدامات مقامات کشورهای مختلفی که با افزایش مجدد موارد ابتلا به کرونا روبرو شده اند به نقل از اسکای نیوز آورده شده است:

چین

چین که مرکز اولیه شیوع کروناویروس در دنیا بود، زودتر از دیگر کشورها پیروز به کنترل این بیماری شد اما شیوع پراکنده کرونا در برخی از نقاط این کشور هم چنان ادامه دارد. این شیوع پراکنده مقامات چین را بر آن داشته تا برخی از شهرها را به طور کامل قرنطینه نمایند.

با این حال مقامات پکن در شیوع اخیر کرونا رفتاری متفاوت تر از دیگر شهرهای چین داشتند. مدارس در پایتخت چین تعطیل شدند و سفر به خارج از شهر محدود شده است اما هنوز ممنوع نیست.

ظرفیت تست های کرونا در مدت زمان کوتاهی دو برابر شده و طی دو هفته بیش از دو میلیون نفر آزمایش شدند. این کار با یک عملیات پیگیری و ردیابی تماس که از داده های موقعیت مکانی تلفن همراه توسط شبکه ها استفاده می شد، همراه شده است.

این کشور هم چنین از نیروهای داوطلب استفاده نموده است تا با صدها هزار نفر برای دادن تست کرونا تماس بگیرند.

آلمان

مقامات در آلمان که پیروز به کنترل شیوع کرونا شده بود، هشدار دادند که در صورت شیوع مجدد این ویروس محدودیت های لغو شده، دوباره باز خواهند گشت.

شهر گوترسلو اولین منطقه ای در این کشور است که پس از مثبت شدن تست کرونای 1500 نفر در یک کارخانه محصولات گوشتی اعلام شیوع مجدد کرونا نموده است.

مقامات این شهر به منظور جلوگیری از گسترش شیوع کرونا به مناطق و شهرهای اطراف، مجبور به قرنطینه جمعیتی حدود 360 هزار نفره این منطقه شده اند.

کافه ها، باشگاه ها و استخرها نیز در آلمان تا انتها ماه تعطیل خواهد بود.

در روزهای اخیر عدد آر در آلمان به طرز چشمگیری افزایش یافت اما مقامات بهداشت این کشور تأکید دارند از آنجا که تعداد موارد ابتلا به کرونا در آلمان نسبتاً کم بود، شیوع محلی مانند شیوع در این کارخانه گوشت می تواند این عدد را به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار دهد.

در همه گیرشناسی عدد سرایت پایه، نرخ شیوع یا عدد آر شاخصی است برای اندازه گیری توان شیوع یک عامل بیماری زا و متوسط تعداد افرادی است که هر فرد آلوده می تواند عامل عفونی را به آن ها سرایت دهد.

شرایط شیوع در منطقه گوترسلو با دقت تحت کنترل مقامات قرار گرفته است.

استرالیا

ایالت ویکتوریای استرالیا که دومین ایالت پرجمعیت این کشور است، با افزایش دو رقمی در موارد ابتلای جدید ثبت شده روبرو شده و تقریباً 90 درصد از 126 مورد جدید که در طول یک هفته در سراسر کشور یافت شده مربوط به همین ایالت است.

به مردم ملبورن، مرکز این ایالت نیز توصیه شده تا از سفرهای خارج از ایالتی خودداری نمایند. هر چند به گفته مقامات محلی این تنها یک توصیه جدی بوده و الزامی در این ارتباط وجود ندارد.

مقامات گفته اند افزایش دوباره موارد ابتلا به دو دلیل بوده است؛ اول آن که بسیاری از افراد با علائم خفیف در گردهمایی های خانوادگی حضور یافته و باعث انتفال بیماری به دیگران شده اند و دوم آن که افراد مشکوک به کرونا که در انتظار نتیجه تست بوده اند، خود را قرنطینه ننموده اند.

تایلند

در اواسط ماه مارس، پس از تعیین شدن دو خوشه از موارد ابتلا به بیماری کووید-19 در بانکوک، کافه ها، مدارس، سینماها و اماکن ورزشی تعطیل شدند.

طی چند روز مراکز خرید پر زرق و برق پایتخت تایلند نیز درهای خود را بستند.

دولت تایلند چنان مصمم بود که گسترش کرونا را در پایتخت خود متوقف کند که حتی در سونگ کران، مهم ترین تعطیلات سال نیز محدودیت سفر را اجرایی کرد.

قرار بود قرنطینه نیم بندی که در این شهر اعمال شده بود، 14 روزه باشد اما اکنون محدودیت های بیشتری نیز در این مورد اعمال شده است.

تایلند از ابتدای ماه مه فرایند کاهش محدودیت های خود را به صورت تدریجی شروع کرد. اکنون تقریباً از زمانی که این کشور یک مورد محلی ابتلا به کووید-19 را اعلام نمود، یک ماه می گذرد.

کره جنوبی

کره جنوبی از کشورهایی است که در مقابله با کرونا پیروز عمل نموده است اما اکنون انتظار دارد که این همه گیری برای ماه ها ادامه یابد. با این وجود از ماه مه، موارد جدید ابتلای خوشه ای به کرونا در این کشور افزایش یافته است که از این میان می توان به شیوع کرونا در باشگاه های سئول، پایتخت کره جنوبی اشاره نمود.

اوایل روز دوشنبه، مقامات شهر دائجون واقع در جنوب پایتخت کره، اعلام نمودند که پس از کشف تعدادی از خوشه های کوچک ابتلا به کروناویروس، تجمع در فضاهای عمومی مانند موزه ها و کتابخانه ها ممنوع است.

شهردار سئول نیز هشدار داد که در صورت افزایش موارد ابتلا به طور متوسط به 30 مورد طی سه روز آینده و اشغال ظرفیت تخت های بیمارستان ها تا بیش از 70 درصد ممکن است محدودیت های فاصله گذاری اجتماعی به پایتخت بازگردد.

کره جنوبی پیروز شده است از اعمال قرنطینه در این کشور خودداری نموده و در عوض در کنار استراتژی اقدامات مقابله ای، ردیابی موارد ابتلا و تست گیری برای مقابله با کروناویروس، به رعایت داوطلبانه فاصله گذاری اجتماعی تکیه نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1103

به "اقدامات کشورهای مختلف در پی افزایش مجدد شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامات کشورهای مختلف در پی افزایش مجدد شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید