افزایش 43 درصدی پوشش های صادرات در 10 ماه امسال

به گزارش سفر به آنتالیا، صندوق ضمانت صادرات ایران از ابتدای امسال تا به امروز معادل 3.06 میلیارد دلار پوشش های صادراتی ارائه کرده که در مقایسه با مدت مشابه یکساله گذشته که 2.645 میلیارد دلار بوده رشد 43 درصدی را نشان می دهد.

افزایش 43 درصدی پوشش های صادرات در 10 ماه امسال

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران، حجم 3.06 میلیارد دلاری پوشش های صادراتی در دوره 10 ماهه امسال بوده است که با احتساب دو ماهه به جامانده امسال قطعا این میزان از پوشش ها از 43 درصد فراتر خواهد رفت.

همچنین میزان صدور انواع بیمه نامه های اعتبار صادراتی این موسسه از ابتدای امسال تا به امروز (10 ماهه) به میزان 2.575 میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 51 درصدی را نشان می دهد.

در ضمن ضریب پوشش صادرات (سهم پوشش صندوق از صادرات غیر نفتی) در سال گذشته 6.4 درصد بوده که در امسال به 10 درصد رسیده است و این درحالی است که متوسط این ضریب در موسسات همتای صندوق در کشور های توسعه یافته 2 درصد بوده و در کشور ترکیه به عنوان رقیب صادراتی 7 درصد است.

میزان پوشش های صندوق در طول ماه های آذرتا بهمن ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد قابل قبولی را داشته و حجم کلی پوشش های صندوق به وسیله صدور بیمه نامه وضمانت نامه اعتباری 30 درصد رشد را نشان می دهد.

صندوق ضمانت صادرات ایران به عنوان تنها موسسه بیمه اعتبار صادراتی در شرایطی که مسائل عدیده ای روابط بانکی و بیمه ای ناشی از تحریم ها، فشار مالی و بیماری کرونا تاثیر نامطلوبی بر روابط تجاری کشور با بازار های خارجی ایجاد نموده با طراحی محصولات جایگزین کوشش نموده خلاء های بانک های ایرانی و تجارت خارجی را تاحدود قابل توجهی مرتفع نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1511

به "افزایش 43 درصدی پوشش های صادرات در 10 ماه امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 43 درصدی پوشش های صادرات در 10 ماه امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید