افت 9151 واحدی شاخص بورس خبرنگاران

به گزارش سفر به آنتالیا، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز هم در یک فرایند ریزشی با 9151 واحد کاهش همراه شد.

افت 9151 واحدی شاخص بورس خبرنگاران

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز هم فرایند ریزشی شروع کرد، به گونه ای که در خاتمه معاملات با کاهش 9151 واحد به رقم یک میلیون و 240 هزار و 758 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن 939 واحد کاهش یافته و به رقم 436 هزار و 175 واحد رسید.

ارزش روز بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از 4 میلیون و 955 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله گران امروز بیش از 1.4 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق اقتصادی در قالب 183 هزار نوبت معامله و به ارزش 1621 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

ارزش معاملات امروز فرابورس هم به بیش از 3 هزار و 816 میلیارد تومان رسید یعنی در بورس و فرابورس امروز بیش از 5 هزار و 437 میلیارد تومان داد و ستد شده است.

امروز همه شاخص های بورس قرمز بودند، اما میزان کاهش این شاخص ها زیر یک درصد ثبت شده است، به گونه ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 0.73 درصد کاهش یافتند.

همچنین شاخص کل و شاخص قیمت با 0.22 درصد کاهش روبه رو شدند. کاهش آزاد شناور 0.55 درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس 0.79 درصد افت کرد و شاخص بازار دوم بورس 0.67 درصد کاهش یافت.

نمادهایی که در روزهای گذشته شاخص ساز بودند امروز در کاهش شاخص اثرگذار بوده اند، طوری که نمادهای فولاد مبارکه، ملی مس، شستا، پتروشیمی خلیج فارس، چادرملو، پالایش نفت اصفهان و گل گهر بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته اند.

خریداران پالایش یکم قرار بود سود ببرند، اما در هر واحد 10 هزار تومانی این صندوق 30 درصد زیان دیده اند و قولهای دولتیها هنوز محقق نشده است.

نمادهای پرتراکنش در بورس که مورد اقبال معامله گران قرار گرفتند شامل تأمین سرمایه امین، فراوری نیرو برق آبادان، پتروشیمی بوعلی سینا، معدنی اپال کانی پارس، سرمایه گذاری تأمین اجتماعی، لبنیات پاک و سرمایه گذاری تأمین اجتماعی بوده اند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل با کاهش 72 واحدی به رقم 17 هزار و 852 واحد رسید.

ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 213 هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار بورس هم به بیش از 4 میلیون و 955 هزار میلیارد تومان رسید بنابراین ارزش روز شرکت های بورسی و فرابورسی به حدود 6 میلیون و 200 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله گران در فرابورس بیش از 763 میلیون اوراق بهادار در قالب 83 هزار نوبت معامله و به ارزش 3 هزار و 810 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای آریا ساسول، بیمه پاسارگاد، پتروشیمی زاگرس، صبا تأمین، پتروشیمی مارون، فولاد هرمزگان و توسعه اقتصادی مهر آیندگان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته اند.

نمادهای پرتراکنش در فرابورس شامل برق و انرژی پیوندگستر، توسعه جهت برق گیلان، مدیریت انرژی امید تابان حور، فراوری برق ماهتاب کهنوج، پلیمر آریا ساسول، امتیاز تسهیلات مسکن اسفند 99 و شیر پگاه گیلان بوده اند.

شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت که وارد بورس شده اند مجامع عادی به طور فوق العاده این شرکت ها از نیمه اردیبهشت تا نیمه خرداد به صورت الکترونیکی برگزار می گردد و همه دارندگان سهام عدالت در روش غیرمستقیم می توانند در این مجامع شرکت نمایند.

متقاضیان عضویت در هیأت مدیره این شرکت ها هم می توانند در سامانه ستان ثبت نام نمایند.سرمایه گذاری در بورس باید به عنوان یک سرمایه گذاری درازمدت حداقل یکساله و از محل پس اندازها صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1609

به "افت 9151 واحدی شاخص بورس خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افت 9151 واحدی شاخص بورس خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید