اعزام 600 دستگاه اتوبوس شهرداری تهران برای جابه جایی زائران اربعین

به گزارش سفر به آنتالیا، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران از اعزام 600 دستگاه اتوبوس متعلق به شهرداری تهران و 360 دستگاه اتوبوس از شهرداری های کرج و مشهد به منظور جابه جایی زائران اربعین حسینی به مرزهای ایران و عراق خبر داد.

اعزام 600 دستگاه اتوبوس شهرداری تهران برای جابه جایی زائران اربعین

به گزارش سفر به آنتالیا به نقل از شهرنوشت، پیمان سنندجی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران با اعلام این خبر در مورد ارائه خدمات حمل و نقلی به زائران اربعین حسینی، گفت: امسال، ستاد اربعین در حوزه حمل و نقل عمومی و سوخت، مسئولیت بزرگی را به شرکت واحد شهرداری تهران سپرده است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته شهرداری تهران 500 دستگاه اتوبوس به برگزاری مراسم اربعین حسینی اختصاص داده بود، شرح داد: شهرداری تهران با همکاری شهرداری های مشهد و کرج و همچنین شرکت آزادگان تا امروز 960 دستگاه اتوبوس و 250 دستگاه تریلر به چهار مرز ایران و عراق اعزام کرده است که 600 دستگاه از این اتوبوس ها متعلق به شهرداری تهران است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران افزود: اتوبوس های اعزامی در حال جابه جایی زائران تا 182 کیلومتری خاک عراق هستند.

سنندجی از راه اندازی یک خط طولانی در جهت مهران-نجف خبر داد و گفت: در جهتهای مهران-کوت و کوت-الشمیلی و همچنین الشمیلی-نجف یک خط اتوبوسرانی با بیشترین حجم مسافران راه اندازی شده است. اتوبوس های مستقر در چذابه و شلمچه نیز به همین صورت در حال سرویس رسانی به زائران هستند.

وی با بیان اینکه در زمان برگشت تعدادی اتوبوس در صورت نیاز به افزایش سرویس رسانی آماده اعزام هستند، گفت: بنا بر دستور معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران، اجرای این اقدامات در صورتی است که خدمات دهی در تهران دچار خلل نشود.

به گفته سنندجی، برگشت زائران از روز 23 مهر ماه اتفاق خواهد افتاد. همچنین برای روز اربعین حسینی در تهران نیز اتوبوس های شرکت واحد بعد از پایان مراسم پیاده روی آماده جابه جایی مسافران خواهند بود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران تأکید کرد: اتوبوس های اعزامی به مرزها، اتوبوس های پشتیبان خطوط بی آر تی هستند و هیچ اتوبوسی از مدار خطوط سرویس رسانی خارج نشده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 467

به "اعزام 600 دستگاه اتوبوس شهرداری تهران برای جابه جایی زائران اربعین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام 600 دستگاه اتوبوس شهرداری تهران برای جابه جایی زائران اربعین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید