استقلال؛ تیمی که بهترین بازی را از بازیکنانش می گیرد

به گزارش سفر به آنتالیا، استقلال به این دلیل که رشد فنی اش پله به پله و مقابل چشم هوادار رخ داد، به تیمی جذاب در لیگ برتر تبدیل شد.

استقلال؛ تیمی که بهترین بازی را از بازیکنانش می گیرد

به گزارش گروه ورزشی سفر به آنتالیا، تماشاگران استقلال آن آغاز ناامیدکننده با استراماچونی را تحمل کردند، به مربی شان اعتماد کردند و حتی با باشگاه بر سر جذب امکانات بهتر برای کار استراماچونی جنگیدند تا با استراماچونی روزهای خوب ساخته شود.

آندره آ استراماچونی خیلی زود توانست تماشاگران استقلال را با خود همراه کند، نه در مصاحبه هایش دلبرانه حرف زد، نه وعده داد، نه حتی خوش خلق و خنده رو بود. استراماچونی با ساختن تیمش با تماشاگران استقلال حرف زد و بازی به بازی با فوتبال تیمش به تماشاگر وعده داد، وعده پیشرفت فنی. نتایج خوب هم از راه رسیدند. پیروزی های پی در پی و انتها باشکوه ترین پیروزی در جذاب ترین بازی فصل: تراکتور 2 - استقلال 4.

استراماچونی در تیمش تجربه های تاز ه ای را به ثمر نشاند. او دفاع 3 نفره را اجرا کرد که هیچ کدام از ارکان دفاعی استقلال در سال های حرفه ای خود تجربه اش را نداشتند. بازی با 3 مدافع از هر نوعش سال هاست که در فوتبال ایران به ندرت اجرا می شود اما استراماچونی چنین دفاعی ساخت، خط دفاعی که هنوز البته مطمئن نیست اما بازی اش را یاد گرفته و مسئولیت هایش را شناخته است.

استراماچونی در استقلال ایده دارد، آموزش می دهد، بازی می خواهد و با بازیکنان تیمش به نگاه های مشترک درباره بازی رسیده. او توانسته فوتبال خود را برای بازیکنانش تعریف کند و بازیکنان نیز مربی خود را باور کرده اند. این دستاورد کوچکی نیست. پیروزی های اخیر استقلال محصول همین کارهاست.

درباره استقلال امیدها پررنگ نبودند. بازیکنانی که در جابجایی استخدام شدند، هیچ کدام فوق ستاره هایی نبودند که خیال کنید استقلال را متحول می کنند یا می توانند یک تنه استقلال را بالا بکشند.

استراماچونی اما توانست با بازیکنانش تیم جذابی بسازد، تیمی که بعد از نتایج بد در آغاز فصل خیلی زود خود را به بالای جدول نزدیک کرد و حالا همه باور دارند که این استقلال وارد کورس قهرمانی می شود.

استراماچونی یک ویژگی مهم را از خود در استقلال نشان داده، اینکه بلد است بهترین بازی را از بازیکنانش بگیرد. این مهم ترین بخش از کار یک مربی است. او می داند آرش رضاوند قرار است به زمین برود و چه کار کند، می داند مهدی قائدی باید چه نقش هایی را بازی کند، می داند دیاباته چه آثاری را باید در بازی بگذارد و کجا به گل هم می رسد، می داند و این دانستن به تیم ساختن بزرگ ترین کمک را کرده است.

مربیان وقتی می توانند نمایشی خوب بسازند که اول ویژگی ها و تبحر بازیکنان خود را به بهترین نحو کشف کنند. استراماچونی به بازیکنان متوسط تیمش مسئولیت های دقیق و فکرشده می دهد و این نکته توانسته نگاه ما را درباره بازیکنان استقلال تغییر دهد. اینکه مربی بتواند نگاه عمومی به بازیکنانش را عوض کند، یعنی همان کاری را انجام داده که مسئولیت اصلی او است، دیدن چیزهایی که دیگران در یک بازیکن نمی بینند و ایجاد تغییراتی که دیگران فکرش را نمی کنند.

پیروزی پرگل مقابل تراکتور در تبریز نشان داد که استقلال در بازی های بزرگ شجاعانه بازی می کند. این ویژگی برای هر تیمی که می خواهد قهرمان شود، از هر چیزی مهم تر است، اینکه بتوانید در بزرگ ترین بازی ها از گل خوردن نترسید و از گل زدن سیر نشوید. استقلال مقابل تراکتور نه از گل خوردن به وحشت افتاد و نه بعد از جلو افتادن از حریف محافظه کار شد، بلکه بازهم حمله کرد و موقعیت ساخت.

حالا بزرگ ترین سرمایه استقلال این روحیه برنده بودن و این بازی تیغ دار است، سرمایه ای که می تواند به نمایش های بهتری منجر شود و به ادعاهای بزرگ تر.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 533

به "استقلال؛ تیمی که بهترین بازی را از بازیکنانش می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال؛ تیمی که بهترین بازی را از بازیکنانش می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید