استقرار سامانه دفاع موشکی دوربرد آمریکا در آلاسکا از بیم حملات بالقوه موشکی

به گزارش سفر به آنتالیا، پنتاگون از استقرار یک سامانه راداری و موشکی قدرتمند در آلاسکا برای رهگیری حملات بالقوه به منافع ایالات متحده اطلاع داد.

استقرار سامانه دفاع موشکی دوربرد آمریکا در آلاسکا از بیم حملات بالقوه موشکی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) اظهار داشت که ارتش ایالات متحده ساخت یک رادار دوربرد برای یک سامانه دفاع موشکی مستقر در آلاسکا را به خاتمه رسانده که می تواند موشک های بالستیک قاره پیما را ردیابی کند.

به نوشته وبگاه رادیو اروپای آزاد پنتاگون روز سه شنبه اظهار داشت این سیستم بعلاوه از ایالات متحده برابر تهدیدات آینده مانند سلاح های ابرفرا صوت محافظت می نماید.

پنتاگون سال 2015 اظهار داشت که در حال برنامه ریزی برای استقرار یک رادار دوربرد تازه در مرکز آلاسکا است که به دفاع موشکی ایالات متحده یاری می نماید موشک های بالقوه پرتاب شده به وسیله ایران یا کره شمالی را بهتر شناسایی کند و ظرفیت رهگیرها را در آن استان و کالیفرنیا تقویت کند.

جان هیل مدیر آژانس دفاع موشکی پنتاگون گفت:ساخت رادار دوربرد (LRDR) را به خاتمه رسیده است و ما اکنون می توانیم مرحله آزمایشی را شروع کنیم که منجر به استفاده کامل عملیاتی از این سیستم حیاتی می گردد و به فرماندهی شمالی اجازه می دهد تا بهتر از ایالات متحده برابر تهدید موشک های بالستیک و ابرفراصوت صوت دفاع کند.

آژانس موشکی آمریکا اظهار داشت که پس از عملیاتی شدن کامل، این سامانه راداری توانایی بی نظیری برای جست وجو و ردیابی همزمان چندین شی کوچک، از جمله همه موشک های بالستیک در بردهای بسیار طولانی فراهم می نماید. این سیستم در 300 مایلی شمال شهر آنکوریج مستقر خواهد شد.

این در حالی است که نیروی دریایی روسیه نیز به تاتگی از آزمایش پیروز یک موشک ابرفراصوت در دریای سفید در سواحل شمال غربی این کشور و اصابت به هدفی در مسافت 400 کیلومتری اطلاع داد.

وزارت دفاع روسیه اظهار داشت که ناوچه آدمیرال گورشکوف در دریای سفید یک موشک ابرفراصوت زیرکان را به هدف در فاصله 400 کیلومتری شلیک کرد و این موشک با پیروزیت به هدف مورد نظر اصابت کرد. این تمرین آزمایش پیروزیت آمیز دیگری از موشک ابرفراصوت زیرکان بود که قرار است سال آینده میلادی وارد ارتش روسیه گردد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفته است که موشک زیرکان می تواند با سرعت 9 برابر صوت پرواز کند و بردی معادل 1000 کیلومتر (620 مایل) دارد. پوتین تاکید نموده است که استقرار این موشک به طور قابل توجهی توانایی ارتش روسیه را افزایش می دهد.

زیرکان برای استقرار در رزمناوها، ناوچه ها و زیردریایی های روسی در نظر گرفته شده است. این یکی از چندین موشک ابرفراصوت در حال توسعه در روسیه است. کرملین نوین سازی زرادخانه های خود را در بحبوحه تنش ها با غرب که پس از الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه در سال 2014 رخ داد، اولویت اصلی خود قرار داده است.

این موشک چند منظوره ابرفراصوت صوت برای حمله به اهداف دریایی و زمینی طراحی شده و می تواند اهدافی را در فاصله بیش از 625 مایلی هدف قرار دهد. موشک زیرکان روی ناوچه های روسی و بعداً در زیردریایی ها مستقر خواهد شد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1954

به "استقرار سامانه دفاع موشکی دوربرد آمریکا در آلاسکا از بیم حملات بالقوه موشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار سامانه دفاع موشکی دوربرد آمریکا در آلاسکا از بیم حملات بالقوه موشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید