اختصاص 50میلیارد ریال اعتبار برای مرمت بناهای تاریخی و توسعه زیرساخت ها در استان مرکزی

به گزارش سفر به آنتالیا، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان نمود: 50میلیارد ریال برای مرمت بناهای تاریخی و توسعه زیرساخت ها به استان مرکزی اختصاص می یابد.

اختصاص 50میلیارد ریال اعتبار برای مرمت بناهای تاریخی و توسعه زیرساخت ها در استان مرکزی

به گزارش سفر به آنتالیا، دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در حاشیه بازدید از پارک سرچشمه محلات در جمع سفر به آنتالیا اعلام کرد: استان مرکزی ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه گردشگری دارد و شهرستان محلات و منطقه نمونه گردشگری سرچشمه جای توسعه دارد و باید پای سرمایه گذاران به این منطقه باز گردد و همچنین باید فضاهای اقامتی ایجاد گردد تا اقتصاد شهر رونق یابد.

او با اشاره به مکاتبه با ریاست جمهوری و کسب اجازه برای احداث 500 هتل در اقصی نقاط کشور با اراضی رایگان یا اقساط 20 ماهه، اضافه نمود: کوشش می گردد که هتل ها در مناطق کم برخوردار استقرار یابد که پارک سرچشمه محلات می تواند مشمول این موضوع باشد. این دستور از جانب دکتر روحانی به وزارتخانه های راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی و کشور ابلاغ شده است و از استاندار مرکزی درخواست شد که در این استان مرکزی زمین با اقساط بلندمدت یا رایگان برای ساخت هتل به سرمایه گذاران واگذار گردد.

او با اشاره به بازدید از بازار تاریخی اراک در ادامه سفر یک روزه خود به استان مرکزی اظهار کرد: کوشش خواهیم داشت 50درصد از منابع سازمان و 50درصد از منابع استانی برای ترمیم و مرمت بازار اراک و تسریع در ترمیم اختصاص یابد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی تاکید نمود: یاری می گردد ظرفیت استان مرکزی در حوزه گردشگری فعال تر گردد. نشستی با آژانس های گردشگری کشور خواهیم داشت یک یا دو آژانس مشخص برای استان مرکزی در نظر گرفته می گردد. البته ضروری است استان نیز با تبلیغات مناسب اقدام به معرفی ظرفیت ها کند که این امر به رشد حوزه گردشگری و اقتصاد استان می انجامد و قطعا به نشاط، ایجاد اشتغال و رونق مالی یاری می نماید.

منبع: میراث آریا
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 281

به "اختصاص 50میلیارد ریال اعتبار برای مرمت بناهای تاریخی و توسعه زیرساخت ها در استان مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 50میلیارد ریال اعتبار برای مرمت بناهای تاریخی و توسعه زیرساخت ها در استان مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید