آخرین آمار واکسیناسیون کرونا در مراکز بهزیستی

به گزارش سفر به آنتالیا، تهران (پانا) - مدیرکل مراکز مراقبتی سازمان بهزیستی در مورد واکسیناسیون کرونا در مراکز بهزیستی توضیحاتی داد.

آخرین آمار واکسیناسیون کرونا در مراکز بهزیستی

مصطفی سراج در مورد آخرین آمار واکسیناسیون در مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی اظهار کرد: تا به امروز 16 هزار و 50 نفر، دُز اول را دریافت کردند و از این تعداد 10 هزار و 309 نفر دُز مرحله دوم را دریافت کردند.

وی اضافه کرد: طبق جامعه هدف سازمان بهزیستی بیش از 71 هزار نفر در مراکز توانبخشی و شبانه روزی سازمان اعم از افراد دارای معلولیت، افراد دارای اختلالات روانی و سالمندان هستند.

مدیرکل مراکز مراقبتی سازمان بهزیستی ادامه داد: اگر بخواهیم تعداد واکسنی که تزریق شده برای گروه سالمندان در نظر بگیریم نسبت به آن 20 هزار دُزی که در خدمت بهزیستی نهاده شد 80 درصد واکسیناسیون انجام گرفته است. اگر نسبت به کل سالمندان و پرسنل مراکز سالمندان در نظر بگیریم 75 درصد و اگر نسبت به کل افراد مقیم اعم از گروه های دارای معلولیت و سایر در نظر بگیریم 22.5 درصد واکسیناسیون انجام شد که نشان دهنده این است که نسبت به برنامه زمان بندی که ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در نظر گرفته است عقب هستیم.

وی تاکید نمود: مراکز توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی واکسیناسیون در مرحله اول باید همزمان با کادر بهداشت و درمان که مواجهه با کرونا و جانباز است در فاز اول نهاده شده بودند و با توجه به اینکه فاز دوم واکسیناسیون آغاز شده است قطعا باید فاز اول تمام شده باشد لذا خواهش می کنم دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه اقدام کند. البته چند روزی است بعضی از دانشگاه ها و مراکز بهداشت آمار مراکز معلولین ما را دریافت می نمایند که امیدواریم همه استان ها این اطلاعات را دریافت و در اولویت بگذارند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1644

به "آخرین آمار واکسیناسیون کرونا در مراکز بهزیستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین آمار واکسیناسیون کرونا در مراکز بهزیستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید