دومین جشنواره گردشگری «ایل آفرید» با حضور شماری از مسئولان سیستان و بلوچستان روز یکشنبه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی زاهدان گشایش یافت
با توجه به اینکه ۵۱ درصد جمعیت سیستان و بلوچستان روستایی و عشایر هستند این نمایشگاه فرصت ویژه ای برای آنان در زمینه بازاریابی تولیداتشان است.

میرحسینی راه اندازی کپر به عنوان نماد بلوچستان، سیاه چادر به عنوان نماد اقوام ایرانی و خانه روستایی به عنوان نماد مردم سیستان به همراه موسیقی های نواحی مختلف کشور را از جمله برنامه های پیش بینی شده دومین نمایشگاه ایل آفرید کشور در زاهدان ذکر کرد.

دومین جشنواره گردشگری «ایل آفرید» با حضور شماری از مسئولان سیستان و بلوچستان روز یکشنبه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی زاهدان گشایش یافت.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به شعار امسال در حمایت از کالای ایرانی در این نمایشگاه تلاش شده فضا را به سمتی ببریم که تولیدات داخلی مورد توجه قرار گیرد.

علاقه مندان به جاذبه های گردشگری برای بازدید از این نمایشگاه همه روزه تا ۱۹ اردیبهشت از ساعت ۱۵ تا ۲۱ می توانند به محل دائمی نمایشگاه های بین المللی زاهدان مراجعه کنند.

نمایشگاه گردشگری ایل آفرید با هدف معرفی ظرفیت های گردشگری سیستان و بلوچستان، غذاهای بومی محلی، سوغات و هدایای استان، معرفی ظرفیت های بخش خصوصی دراین بخش برنامه ریزی شده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم گفت: ۷۰ غرفه این نمایشگاه به استان های سراسر کشور و ۱۱۰ غرفه دیگر به حدود ۳۰۰ فعال حوزه صنایع دستی سیستان و بلوچستان تعلق دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از تگ های و خصیصه های HTML استفاده نمایید

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>