یک گروه ۳۰ نفره از گردشگران کشور فرانسه از آثار تاریخی این شهرستان دیدن کردند

بخش خصوصی نیز با راه اندازی خانه های بوم گردی در مناطق روستایی تلاش کرده اند تا اماکن اقامتی مناسبی را در روستاهای تاریخی شهرستان ایجاد کنند.

فاطمه خانی قلعه؛ رئیس دفتر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ورامین گفت: ورامین با قدمتی بالغ بر ۷ هزار و ۵۰۰ سال ، از آثارتاریخی منحصر به فردی برخوردار است که از ابتدای امسال تلاش شده با اطلاع رسانی صحیح ، شهرستان به مقصد گردشگری بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شود.

علاوه بر ۷۰ اثر تاریخی ثبت ملی شده، ورامین از جاذبه های طبیعی منحصر به فرد، محیط زیست بکر و مناطق روستایی تاریخی برخوردار است که می تواند تعداد زیادی از گردشگران را به خود جلب کرده و در ارتقای اقتصاد منطقه نقش به سزایی داشته باشد.

همکاری با گردانندگان تورهای بین المللی باعث شده تا از ابتدای امسال تا کنون ده ها گروه خارجی با حضور در ورامین از آثار تاریخی شاخص شهرستان بازدید کنند.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

رئیس دفتر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ورامین اظهار کرد: صبح امروز جمعه ، یک گروه ۳۰ نفره از کشور فرانسه با حضور در شهرستان ورامین با حضور در برج علاءالدوله، از این اثر تاریخی بازدید کردند. این گروه همچنین از مسجد جامع و امامزاده یحیی (ع) نیز بازدید کردند.

یک گروه ۳۰ نفره از گردشگران کشور فرانسه از آثار تاریخی این شهرستان دیدن کردند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از تگ های و خصیصه های HTML استفاده نمایید

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>